Wszystkie pliki programu interCAD PL m.in. pliki rysunków, pliki konfiguracyjne zapisane są w postaci tekstowej, bardzo przejrzystej i zwięzłej. Opis struktury plików konfiguracyjnych zamieszczony jest w dokumentacji programu. Umożliwia to łatwe pisanie programów analizujących oraz stanowi naturalny interfejs wykorzystywany przez inne programy. Poza tym już niejednokrotnie format tekstowy umożliwił odzyskanie rysunków z uszkodzonych dysków twardych.
Użytkownik na możliwość dostosowania do swoich potrzeb pasków z narzędziami programu. Możliwe jest usunięcie z każdego paska niewykorzystywanych przycisków lub dodanie innych. Można łatwo przenosić przyciski pomiędzy paskami.
W programie dostępne są również narzędzia umożliwiające tworzenie oraz definiowanie własnych menu, zarówno tekstowych jak i graficznych (pasków narzędzi).
Istnieją polecenia ułatwiające konfigurowanie różnorodnych parametrów programu oraz poszczególnych poleceń.
Dla bardziej zaawansowanych użytkowników i dealerów dostępna jest Biblioteka Programisty umożliwiająca tworzenie nowych poleceń i rozszerzeń programu. Oferuje ona bezpośredni dostęp do poleceń programu, rysunków w pamięci, zawartości rysunków, funkcji graficznych, geometrycznych. Ponieważ Biblioteka Programisty oparta jest o standardowy mechanizm automatyzacji OLE, własne rozszerzenia wykonywane mogą być w praktycznie dowolnym języku programowania dla Windows 32-bit. Najczęściej używane są do tego celu języki Visual Basic, Delphi oraz MS Access.
Program interCAD PL umożliwia wymianę informacji z innymi programami CAD poprzez format DXF. Rysunki z innych programów wczytywane mogą być poprzez format WMF z wykorzystaniem schowka Windows. Program interCAD PL wczytuje i zapisuje także bezpośrednio rysunki z formatu W2D wykorzystywanego przez program wellCAM ME w.10.x
Ponadto ze względu na łatwość tworzenia (przy pomocy Biblioteki Programisty) własnych specjalistycznych poleceń możliwe jest stworzenie interfejsu do praktycznie dowolnego programu.
![]() |
Ostatnia aktualizacja: 21.10.2001 |